DREWMEX - Przyjaciel Tenisistów

Miejskie Korty Tenisowe w Starachowicach od ponad 3 lat dzierżawione są przez naszą firmę oraz partnerów.

 

"Dzięki tym kortom tak naprawdę zacząłem grać w tenisa. Klimat otaczający korty miejskie spowodował, że nawet przegrana potrafi cieszyć." - relacjonuje jeden z inicjatorów powstania w Starachowicach amatorskiej ligi tenisa ziemnego - Tomasz Bujak.

 

W Starachowicach działa bardzo dynamicznie rozwijająca się grupa tenisistów. Dzięki swojej pracy zawodnicy dość szybko, bo zaledwie po kilku latach gry, zaczęli notować sukcesy na szczeblu ogólnopolskim. Tomasz Bujak w Rankingu ,,atp" został sklasyfikowany na 19 miejscu w swojej grupie wiekowej!

 

Wraz z nim na wysokich miejscach uplasowało się także kilku innych starachowickich zawodników.

 

"Siła tenisowego pędu spowodowała, że wraz z kolegą Leszkiem / wytrawny tenisista, III rakieta Starachowic / dokonaliśmy gruntownej modernizacji kortów oraz istniejącej infrastruktury." Na terenie kortów odbył się także prestiżowy Turniej Tenisowy Drewmex-Cup, na którym zagościli Mistrzowie Polski,

 

Wicemistrzowie oraz czołowi zawodnicy z tabeli klasyfikacyjnej ligi amatorów tenisa ziemnego. Na kortach panowała prawdziwa uczta tenisowa dla widzów i przyszłych tenisistów. Na finałach turnieju gościł również Poseł na Sejm ziemi świętokrzyskiej oraz grono sympatyków sportu bardzo szanowanych i cenionych.

 

PW Lebud Bis zorganizował Turniej Tenisowy dla młodzieży do lat 16. Atmosfera oraz duch walki był niezapomniany.

 

Zorganizowano także turniej dla kobiet."Mogę powiedzieć -wysoki poziom umiejętności. Szkoda tylko, że kobiet grających w tenisa jest tak mało"-opowiada Tomasz Bujak, który w roku 2008 zamierza zorganizować II Turniej Tenisowy Drewmex-Cup z nadzieją, że będzie lepszy od Turnieju I.

 

Z tenisowym pozdrowieniem wszystkim tym, którzy grają i będą grać w tenisa!

 

Tomasz Bujak

 

Galeria fotografii